Dizi Önerileri

When They See Us

Arkadaşlar bugün sizlere bir Netflix belgeseli olan When They See Us’dan bahsedeceğim. Bu belgesele 2, 3 gün önce başladım ve gerçekten beni en çok etkileyen izlediğim en iyi 5 belgesel arasına alabilirim.

Bu belgesel 19 Nisan 1989 gecesi Central Park’ın kuzey ormanları taraflarında Trisha Meili adındaki bir kadının öldürülmesini ve suçun sadece o anda o parkta bulunan 5 siyahi çocuk üzerine atılmasını konu alıyor. 4 Bölümlük bir mini dizi gibi karşımıza çıkan When They See Us belgeselini en güçlü kılan yönü ise yaşanmış bir hikayeyi ekranlara taşıması.

Gelelim neden bu belgeseli bu kadar fazla sevdiğime ve kaliteli bulduğuma. Beni bu yapımı izlemeye ikna eden ilk şey kesinlikle oyunculuklardı. Kuşkusuz yaşanmış bir olayın sinema, televizyona aktarımında en önemli şeylerden biri de budur. Çünkü çok hassas bir konu üzerinde durulan bu yapımda genç oyuncular, o dönemdeki insanların tüm hissiyatını bize geçiriyor.

Belgesel izleme konusunda ön yargısı olan insanların kesinlikle bu yargıyı kırmalarını öneririm çünkü hem dönemin psikolojisini anlamak hemde gerçekten dünya tarihinde böyle olayların arka planlarında neler olduklarını görmek ve hissetmek adına büyük bir adım atmış olacaksınız. İyi Seyirler…

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top