Film Eleştirileri

Why Him

Bugün Film eleştirilerinin bulunacağı bu kategoride sizlerle ilk eleştirim olan Why Him filmini sunmaktan onur duyarım…

İyi Okumalar…

-Oyunculuklar

James Franco

Why Him de; Komedi filmlerinin alışılageldik ismi Franco, Seth Rogan ile yaptığı filmlerden sonra onsuz da bir komedi filmini taşıyabileceğini gerçekten göstermiştir. Gerektiğinde hüzünlendiren gerektiğinde ise bizi gülmekten kıran Franco bu film için doğru adam olduğunu göstermiştir.

Zoey Deutch

Why Him de; Zoey kızımız Dirty Grandpa filminde de komedi sektörün de bir potansiyeli olduğunu göstermişti. Why Him için “esas kız” terimine uyan bir karakter olmayı başardıysa da söylemeden geçemeyeceğim bir negatif özelliği bulunuyor. Zoey repliğin daha önde olması gerektiği sahnelerde replikten ziyade mimiklerini(masum kız tavırları) kullanması yapılan işte biraz kolaya kaçmak olmuş.

Bryan Cranston

Why Him de; Bir dizi efsanesi haline gelmiş çoğu kişi tarafından Walter White adıyla bilinen Bryan Cranston bu film performansını 5 üzerinden 4 olarak değerlendirebiliriz. Kızını onun için aşırı bir karaktere sahip bir oğlana vermemek için uğraşması, şirketini ayakta tutmaya çalışması gayet başarılıydı. 1 puanı kırmamın sebebi ise böylesine usta bir oyuncunun komedi sahnelerin de gençlere ayak uyduramamasıdır.(Bir De Niro beklemediysek de daha iyi olabilirdi.)

-Senaryo

Öncelikle belirtmem gerekir ki herhangi bir yazım eğitimi veya sinema eğitimi almamış biri olarak tamamen kendi fikirlerimin olacağı ve bir geek olarak senaryo hakkındaki yorumlarımı dile getireceğim. Komedi filmleri her zaman saf komediden oluşmaz bazen içine dram eklemek bu yapıtı daha da değerlendirir. İşte senaryo burada bize ilk artısını gösteriyor sadece komik sahneler yazmayıp içine bizleri yer yer duygu değişimine sokan dram sahneleri de eklenmiştir. Senaryonun kopuk kopuk olmaması seyir zevkini arttırmıştır. Sosyal medya da film IMDB puanı (6,3) üzerinden bir ön yargı oluşturulmaya çalışılsa da bu puanın kesinlikle hakkını verdiğini unutmamak gerekir.(Bir komedi senaryosu değil de salt dram olsaydı kesinlikle daha fazla puan verilirdi…)

-En Güzel Sahne

Filmin giriş sahnelerinden biri olsa da açık ara en fazla güldüğüm sahneydi. İlerisi biraz müstehcenlik taşıdığı için sadece bir ön kaydını paylaşayım dedim. Bryan Cranston’un verdiği tepkiler görülmeye değerdi.

-En Kötü Sahne

Laird ve Ned’in, Stephanie üzerine yaptıkları konuşmanın geçtiği bu sahne bana göre filmin en kötü yazılmış ve oynanmış sahnesidir. Bryan Cranston’un mimiklerinin ve yazılan repliklerin dolgun olmaması insanı birkaç dakikalığına sıkmıştır.

-Bekleneni Verdi Mi?

Film gişede 50 milyon dolar gibi bir rakama en hızlı ulaşan filmlerden biri olmuştur. Toplamda 19 gün sürmüştür bu rakama varmak. Filmin yapımcısından oyuncusuna, set çalışanından senaristine herkese bir teşekkürü borç bilirim. Çünkü bize güzel bir romantik/komedi filmi sunmuşlar ve bunu 1 saat 51 dakika hiç sıkmadan başarabilmişlerdir. Umarım James, Zoey ikilisini ilerleyen günlerde yeni filmlerde de görebiliriz.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top