Dizi Eleştirileri

Will-1. Sezon Finali

Selam Millet! Will dizimizin 10. Bölüm yorumunda size eşlik etmekten onur duyarım.

//Unutmayın, Bu yazı spoiler içermektedir.///

-Alice’in Kurtarılması

Bölüm başında Will abimizin Yargıç Young ile iş birliği yaparak Alice’i kurtarması baya bir göğsümüzü kabartmıştır.(Yargıçtan böyle bir şey beklemezdim) Alice’i aldığı gibi Leydi Emilia’nın yanına götürür ve ondan yardım ister. Hemen doktoru çağırırlar ve Alice’in fiziksel bir sorunu olmadığını öğrenen Will’in içi bir rahatlar. Hemen Alice’i ailesine götürür fakat çok gecikmeden hepsinden güzel bir azar işitse de Will, Richard’ı ikna eder ve Topcliffe hakkında ki oyunda oynayacağına söz verir.

-Aşk Adamı Marlowe

Tommy ile yaptığı dramatik konuşma Marlowe reisin hakkındaki gerçekleri biraz daha öğrenmemizi sağlamıştır. King adlı kişinin onu özgür kılan eğiten kişi olduğunu biliyorduk fakat ismini öğrenememiştik. İşte Marlowe’u Marlowe yapan kişi; Barrett Emerson. Tommy ile de barışan Marlowe soluğu Will’in tiyatro oyununda alır. Oyun sonunda mest olan Marlowe Will ile gurur duyduğunu söyler ve sahneye son bir bakış atar… Sana bu sezon ki oyunculuğun için teşekkürü borç biliriz reis… Gerek sanatsal kişiliğin gerekse arayış içinde olan bir bireyi canlandırman takdire şayandı.

-William Shakespeare, Alice Burbage Ve Muazzam Oyun

Will’in tiyatroyu ayaklandırması ile herkesin oyunu yapmaya olan iştahı büyük derecede artmıştır. Son olarak Alice ile olan duygu dolu konuşmasından sonra kendinde ki ışığı yükselten Will’in oyununun oynanmasına birkaç dakika kalmıştır. Topcliffe’in oyun başlayana kadar hiçbir şeyden haberinin olmaması bizi büyük ölçüde mutlu etmiştir. Ve sahne gelir, Richard’ın harikulade yetenekleri ve Presto’nun acemiliği Topcliffe’in yüzünün kızarmasını sağlar. Will ise son sahnede gelip Topcliffe’i (Richard’ı) kılıcıyla cezalandırır. Alkışlar salonu alıp götürürken Topcliffe acıdan ne yapacağını bilemez hale gelir. Çünkü o halkın gözünde artık bir katildir… Ve sezon finalimizin son sahnesi bir mektupla biter. Alice Will ile her şeyini paylaşmış ve bir daha görüşmemeleri gerektiğini söylemiştir… Yani Alice’in Will’in hayatındaki payı bitmiştir. Bakalım 2. Sezonu görürsek Will bunu nasıl karşılayacak öğrenmiş olacağız. Aynı zamanda Alice’in Southwell ile gitmesi diziye farklı bir bakış açısı getirecek mi? Marlowe yazarlık hayatını bırakacak mı? Richard Will ile birlikte daha büyük işlere adım atabilecek mi? Umarım bütün sorularımızın cevabını 2.Sezon da bulabiliriz…

Bu keyifli yolculukta bana eşlik ettiğiniz için teşekkür ederim…

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top