Dizi Eleştirileri

Will-4.Bölüm

Selam Millet! Will dizimizin 4. Bölüm yorumunda size eşlik etmekten onur duyarım.

///Unutmayın, Bu yazı spoiler içermektedir.///

-Parti Çocuğu Will

Haşin oğlancımız Marlowe zaten sosyalliği ile ünlü olduğunu bize her bölüm göstermişti. Bu bölüm de Will ve tiyatrocu arkadaşlarını toplayıp partiye götürmüştür. Tabii ki parti de asıl eğlence Will’in ihtiyarlar ile tüttürmeye başladığı kısım olmuştur. Yüksek mevki den insanlarla tanışan Will, tüttürme seremonisinin baş adamı olan John Dee’yi de görmüştür ki ilerleyen bölümlerde bu isimden bahsedebiliriz gibi hissediyorum. Kendisi Kraliçenin baş Astroloğu dur. Peder Southwell’in de aslında Bay Cotton olduğu gerçeği de bu bölüm ortaya çıkmıştır(Gördüğü sanrılarda belli etmişti).

-Alice ne yapacak?

Annesinin bulduğu adayla bölümün ortalarında evlenmeye karar veren Alice bu kararı sinirle verdiğini hepimize göstermiştir. Fakat aile görüşmesin de Will kardeşimiz cama tırmanıp Alice’in bu kararını oldukça etkilemiş olacak ki güzel kızımız Will’i affetmiş bir de öpücüğü çok görmemiştir. Bu yasak aşk onlara dünyada cehennemi mi yaşatacak? Yoksa cenneti mi birlikte göreceğiz?

-Topcliffe yeter be abi!

Artık alışılageldiği gibi her bölümün 30 dakikasını işkence ile geçiren Topcliffe bu bölümde aynı şeye devam etmiş. Eski dostunu da öldürerek kanlı listesine birini daha eklemiştir. Peder Southwell’i bulamaması onu derinden etkilese de bölümün sonunda Will ile görüşmüştür. Bu görüşme Will den Katoliklere karşı bir oyun yazmasını istemesinden ibaretti. Peki, Will bu oyunu yazacak mı? Yoksa iki taraf için de çalışıp hayatını kurtarmaya mı çalışacak?

Bir sonraki bölümde görüşmek dileğiyle…

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top