Dizi Eleştirileri

Will-5.Bölüm

Selam Millet! Will dizimizin 5. Bölüm yorumunda size eşlik etmekten onur duyarım.

///Unutmayın, Bu yazı spoiler içermektedir.///

-Will Ve Ailesi

Will’in ailesi Londra’ya geldi ve olanlar oldu. Karısı Will’in davranışları ve odasında bulduğu saç teliyle onu aldattığını öğrendi fakat aldırış etmemeye çalışıyordu. Will ne kadar istemese de tiyatroyu ailesine gezdirirken karısının bir şeyin farkına varmasını da sağlamış oldu. Will Alice ile yatıyordu. Bölüm sonuna kadar atışmalı geçen karı koca sahneleri biraz sıkmadı değil. Fakat bölüm sonunda Will ailesini burada kalmaya ikna etmiştir.

-Topcliffe ve Ailesi

Bu bölüm birazcık sözde aile saadetleri ile geçmedi diyemeyiz. Topcliffe abimizin eşi ve çocukları da onu ziyarete geldi. Çocuklarına hediyeler veren ve onlara öğütler veren peder gibi peder abimiz kızının Katoliklere ait bir ilahiyi söylemesi üzerine birazcık kızsa da onun sayesinde Peder Southwell ile ilgili bilginin sahibi olmuştur. Erkek oğlu Wesley tam bir babası. Yüzünden acımasızlığı ve kararlılığı okunan bu evlat babası ile pederi yakalamaya gitti fakat Will pederi bulma yolunda daha hızlı olduğu için ellerin de sadece farklı bir aile babasını bulabildiler. Bundan sonraki bölümler için çocuklarının bir önemi olmadığını düşünüyorum fakat Topcliffe bu abi hiç bir şey belli olmaz bakarsınız Wesley’i yardımcısı yapar.

-Marlowe Ne Yapıyorsun?

Marlowe Kelly’nin peşini bırakmayıp kendine seremoni yaptırmaya bu bölümde devam etmiştir. Erkek arkadaşı ne kadar istemese de o konuyu biraz abartıp kendini toprağa gömdürmüş ve geceyi orada ölümü arzulayarak geçirmiştir. Sabah olduğunda ölümün değerini anlayan Marlowe iyi ki tatmamış dedik, yoksa onsuz pek de tadı çıkmazdı dizinin.

-Sezon Yarısı Özeti

Aile sahnelerinin bol olduğu bu bölüm dizinin en sıkıcı bölümlerinden biri olsa da bize ilerisi için önemli detaylar vermiştir. Alice Will ile olan yasak aşkını sürdürmeye devam etme kararı almış. Will kuzeni olan Peder Southwell’e ne kadar yardım etmek istemese de onun davasına istemsiz bir şekilde yardımcı olacağını göstermiştir. Fakir kardeşler Pres ve Apelina’nın durumu baya vahim gözüküyor. Richard aşkını Moll’a itiraf edebilecek mi?

Bir sonraki bölümde görüşmek dileğiyle…

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top