Dizi Eleştirileri

Will-7.Bölüm

Selam Millet! Will dizimizin 7. Bölüm yorumunda size eşlik etmekten onur duyarım.

///Unutmayın, Bu yazı spoiler içermektedir.///

-Tiyatro Kurtarılabilecek Mi?

Geçen bölüm tiyatronun yanışıyla bitmesi kuşkusuz hepimizi “abi şimdi ne olacak?”  dedirtmiştir. Sadece tiyatro yangınla değil aynı zaman da borçlarla da uğraştığını zaten geçen bölümlerden de haberdardık. Lord Fortescue Will’e tiyatroya yatırım yapmak için bir şans vermiştir. Bu şans da ise Will den bir evlilik teklifi olarak tiyatro oyunu istemesidir. Tabii ki Will tiyatro ekibini kendine inandırmış, geçen bölüm yazdığı oyunla çok iyi bir performans sergilemiştir. Lordun evlilik teklifinin kabul edilmesi üzerine Will arkadaşları ile birlikte tiyatroyu kurtarmış ve Alice’in babası yani tiyatronun sahibi James Burbage mutluluktan havaya uçmuştur.

-Marlowe’un Arayışı Bitmiyor

Marlowe King’e veda ettikten sonra gene yolu Kell’in mekânına düş er ve ondan bu seferde ruhunu şeytana satmak için anlaşma yapar. Bu seremoni de Marlowe’a yardım etmedi diye düşünsek de bölümün sonunda Foustus’a(James’in rekabet ettiği diğer tiyatrocu) Şeytan ile ilgili bir oyun tasarladığından bahsetmişti. Bakalım tiyatronun geleceği için bu oyun nasıl bir etki yaratacak? Ya da Marlowe bu oyun ile Topcliffe’in radarına tekrar girecek mi?

-Pres, Topcliffe, Will

Kraliçe Topcliffe’den Southwell’in yazmasını bulmasını ve yok etmesini istemesiyle başlasa da bizi şaşırtmayan abimiz gene işkence sahnelerine devam etmiştir. Pres’in Will’e tiyatro ve Topcliffe hakkında ki gerçekleri anlatmasından sonra Will ona abilik yapıp intikamını alacağına söz vermiştir. Kalan 3 bölüm ve olası bir diğer sezon için ise ben Will’in kuzeninin davasına yardım edeceği hakkında ihtimal var demiştim ve bu bölüm sonunda Pres’e söyledikleri ise bunun kanıtı olmuştur. Peki, Will sözleriyle mi yoksa silahıyla mı Topcliffe ve Katolik karşıtlarına başkaldıracak? Yoksa kalemi bunun için yeterli olacak mı?

Bir sonraki bölümde görüşmek dileğiyle…

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top