Dizi Eleştirileri

Will-8.Bölüm

Selam Millet! Will dizimizin 8. Bölüm yorumunda size eşlik etmekten onur duyarım.

///Unutmayın, Bu yazı spoiler içermektedir.///

-Katolikler Ve Problemleri

Bölüme başladığımız gibi Topcliffe’in Katolik adamı halka ibret olsun diye astırması hiç gecikmemiştir. Peder Southwell’in Papa ile mektuplaşması sonucunda arkasında papanın desteğini alan Southwell’e bir özgüven gelmedi değil. Bunun üzerine Alice’i de kadroya katan Katoliklerin eli epey güçlendi diyebiliriz.(Biraz futbol spikeri havasına girmiş gibi oldu) Bunu duyduktan sonra Will hızla Southwell’in yanına gidip ona hakaret etmeye çalışmış fakat Will tokadı yediği gibi evine dönmüştür. Geriye kaldı bu sezon için 2 bölümümüz benim düşünceme göre bu sezonun en iyi bölümlerinden biriyle karşılaştık. Sebebi herkesin arayışının bir sonuca varması, bizlerinde içine su serpilmiştir. Fakat bu arayışın sonunda kimler ölür kimler kalır bilemeyiz. Yine de son olarak eklemek istediğim şey Southwell’i kaybetmemiz yakındır…

 

-Marlowe Çok Yaklaştı

Geçen bölümün sonundan hatırlayacağımız üzere kendisindeki sorunları çözen Marlowe abimiz oyun hakkında bir şeyler yazmaya başlamıştır. Bu sahneler de dikkat çekmek istediğim bir yer var; Abicim anladık Marlowe psikopat, şeytanla da konuşuyor ama o şeytan figürü hiç olmuş mu? Ayıp. İlerleyen dakikalar da kendisini kaybedip erkek arkadaşıyla taverna tipli bir yerde buluşan Marlowe orayı da birbirine katmış ve sevgilisinin inancına da ağır hakaretlerde bulunmuştur. Son çare Will. Bunun farkına geçte olsa varan Marlowe, Will’e gider ve ondan Pederin yerini söylemesini ister. Dayanamayıp borcunu (ilk bölümden hatırlayacağımız can borcunu) ödemek isteyen Will, Marlowe’a Pederin yerini söyler ve Marlowe mekâna varır. Son söylediği söz ise “Tanrıyla tanışmak istiyorum.” Olur. Bu detaylar gün ışığına çıktığında birkaç fikrimi beyan etmeden geçemeyeceğim. 1.si Marlowe açık ara dizinin izlenme oranı en yüksek karakteri olabilir. Gerek arayış içinde olması ve gerek sanatsal duruşuyla 2. Sezonda da görmek isteyeceğimiz bir karakter.(İnşallah onay alırsak.) 2.si ise içimde Katolik ekibini güçlendireceğine dair bir his var. Çünkü Marlowe işin para, şöhret, güç kısmında değil o sadece inanacağı şeyi arıyor.

 

-Richard, Richard, Richard…

Will Topcliffe hakkında yazdığı oyun için başrolü Richard’ın oynamasını ister. Tabii ki Richard bu rolden çok korkmuş olacak ki kararını henüz vermemiştir. Tam bunu konuştukları sırada Richard’ın en yakın arkadaşı Autolyous gelir, keşke öyle gelmeseydin be üstat. Dün gece birlikte olduğu kadından Vebayı kapmıştır. Son dileğinin sevdiği kadının yanında ölmek istemesi olan üstadı son yolculuğuna Will ve Richard uğurlamıştır. Fakat Richard bir anda Will’e bu rolü oynayacağıma söz veriyorum der. Keşke öyle de yapsa diyecektik ki Autolyous’un ardından koşar ve ben bu evden sağ çıkabilirsem oynayacağım der. Kapı üstüne kitlenen Richard’ın sonu ne olacak bilmiyoruz…

Bu gelişmeler ışığında Will’in Topcliffe den kesinlikle bir intikam alacağı daha da belirginleşmiştir. Artık Alice’in de Katoliklerin tarafında olması aklıma şu soruyu getiriyor Alice Marlowe, Southwell, Will hepsi ortak bir amaç uğruna savaşacak mı?

  

Bir sonraki bölümde görüşmek dileğiyle…

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top