Film Eleştirileri

Yarına Tek Bilet (2020)

Netflix’in ilk orijinal yerli filmi olan Yarına Tek Bilet gösterime girdi. Baş rollerini Metin Akdülger ve Dilan Deniz Çiçeğin üstlendiği filmin yönetmeni ise Aile Arasında filminden hatırlayacağımız Ozan Açıktan. Yarına Tek Bilet aynı zamanda “Hur man stoppar ett bröllop” filminden uyarlanmıştır.

Uzun zamandır beklenen bu romantik filmi açıkçası bu kadar erken izleyeceğimi tahmin etmemiştim. Çok takip ettiğim bir kategori olmasa da Netflix yerli işi olduğu için göz atmak istedim ve açıkçası çok da keyif alarak izlediğim bir film oldu. Gelelim filmin benim için iyi ve kötü yanlarına.

Öncelikle ekibin müzik seçimlerine bayıldım, yerli filmlerimizde bu kadar özenle filme uygun müzik seçildiğini düşünmüyorum, bu anlamda Yarına Tek Bilet ekibi çok güzel iş çıkarmış. Bazı noktalarda abartmışlar diyebilirim çünkü aşırı fazla müzik vardı bunu da belirtmek istiyorum. Öte yandan filmde çok güzel görüntüler vardı, gerçekten çok hoş kamera oyunları da izlerken beni keyiflendirdi. Bu arada film Ankara’dan İzmir’e giden bir trende karşılaşan iki yabancının romantik hikayesini anlatıyor daha önce fragmana bakmamış olanlar varsa söyleyeyim. Bu kısımda son olarak söylemek istediğim şey gerçekten çok başarılı iki başrol seçmişler, izlerken rollerine çok sadık ve kaliteli oynadıklarını görebiliyorsunuz.

Açıkçası filmde beni rahatsız eden tek nokta hikayeye giriş kısmıydı, çok agresif bir giriş yapma çabasını takdir etmekle birlikte çokta aşırıya kaçıldığını düşünüyorum. Birde şu küfür reaksiyonlarını daha mı düzgün ayarlasak be gerçekten sahne de çok sırıtıyor. Sanki zorla araya sıkıştırılmış gibi olduğunda tat kaçırıyor.

Uzun lafın kısası eve kapandığımız bu karantina döneminde böyle güzel yerli oyuncu performansları izlemek çok keyifliydi. İzledikten sonra yorumlarınızı bekliyorum. İyi Seyirler 🙂

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top