Film Önerileri

Yedinci Hayat

Yönetmen: Tommy Wirkola

Oyuncular: Noomi Rapace, Willem Dafoe, Glenn Close

Gizem Suç kategorisine IMDb tarafından hak ettiği değeri göremeyen bir film daha eklenmiş bulunmaktadır. Seven Sisters ( Türkiye de Yedinci Hayat ismiyle vizyona girmiştir.) Artık alıştık IMDb kullanıcıları tarafından dram yönü daha ağır olan filmlere hikâyenin ağırlığına göre puanlar veriliyor. Bu yüzden hiç puana aldırmadan bu filmi izleyebilirsiniz. Film hakkında ilk söylemek istediğim şey Noomi Rapace’in oyunculuğu 7 kardeşi birden bu kadar iyi canlandırmak ve onların ruh haline bürünmek ne kadar zor bir iş olmalı fakat Noomi bunun üstesinden gelmiş. Oğlum oradan bir Oscar kap bakayım Noomi ablana.

Dünyanın nüfus artışı sebebiyle yeni bir yasa getirilmiştir ve aileler artık sadece birer çocuk sahibi olabilecektir. Ancak birbirinin birebir aynı olan yediz kız kardeşin doğumu saklanır bakalım bu yedi çocuk her taraf kontrol merkezi doluyken nasıl tek kişi olarak yaşayabilecekler? Bu denli güzel konuyu sinemaya uyarlayan adam ise hepimizin Hansel ve Gretel filminden hatırlayacağı yönetmen Tommy Wirkola. Geçen filminde gişeyi güzel vurmuştu bu filmde ise 20 milyon dolarlık bir gişe de durdu. Fakat oyuncu kadrosunun da bunda bir yan etki oluşturduğunu söyleyebiliriz. Toparlamak gerekirse bu güzel yapıma 15 dakika şans verin film zaten sizi yakalayacaktır.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(4 oy, ortalama: 4,75, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top