Spor

Yenilenen Clevand Cavaliers

Merhaba arkadaşlar bugün sizler ile yenilenen Clevand takımını konuşacağız. Öncelikle belirtmem gerekir ki Clevand’ın takas yapacağına hiç şüphemiz olmamasına rağmen çok heyecanlı ve bir o kadar hızlı takas şanslarını kullandılar. Takıma takasın son gününde 4 tane yeni oyuncu katıldı ve ben sırayla bunlara değinmek istiyorum.

George Hill

 

Belkide onun için ligin en iyi savunma yapan oyun kurucularından biri desek hiç de abartmış olmayız. Yaklaşık 3 yıldır Sacramento forması giyen Hill için bu takas onun önünü açmış olabilir. Çünkü üzerine kara bulutlar çökmüş takımda kendini geliştiremediği epey açıktı. Yaptığı savunma önemsiz kalıyor ve atamadığı üçlükler yüzünden medyanın hedefinde olabiliyordu. Clevand ise onun için biçilmiş kaftan en azından şuanlık çünkü Lebron bazlı oynayan bir takımda gerçekten iyi oyun kuran ve savunan bir 1 numaraya ihtiyacınız vardır. Burada ondan beklenilen tek şey ligin elit oyun kurucularını iyi savunmak ve kesinlikle oyun görüşü.

Rodney Hood

Kariyerine başladığından beri Utah forması giyen çok da keskin olmasa da iyi şutörlerden biri olarak gösterebileceğimiz Rodney Hood. Şimdi hep Lebron bazlı konuştun diyeceksiniz fakat başka bir senaryo çizemeyiz 6 oyuncusunu gönderen Clevand’ın senelerdir en büyük kozu o. İnsanlar onun oyununu oynuyor ve bu oyuna en çok uyan karakterlerden biri de kuşkusuz Rodney. Bir takımın bir çok açığını Lebron kendi başına kapatıyor fakat takımın ise Lebron’un eksik bıraktığı bir iş olan dış şutu tamamlaması gerekir. İşte bu anlamda Rodney fazla süre bularak nokta atışlarıyla Korver’a eşlik edecektir diye düşünüyorum.

Jordan Clarkson

Geldik benim en anlamlandıramadığım takaslarda varan 1. Oyun kurucu ihtiyacı olduğu giden oyunculardan sonra belliydi evet peki neden Jordan Clarkson ve Larry Nance takasına Clevand itildi? Neden itildiği hakkında herkes bir teori çıkartabilir fakat bunlar ile uğraşmak bizim işimiz değil çünkü takas gerçekleşti ve Clarkson’ı Clevand formasıyla göreceğiz. Öncelikle bu oyuncunun rakamlarına baktığımızda bizi kandıran değerler gördüğümüze eminim çünkü onu tam maç seyrettiğimde şu kanıya vardım bir takıma vereceği şeyler alacağı şeylerden fazla değil. Kesinlikle 6. veya 7. oyuncudan öteye geçmemesi gerektiğini düşünüyorum en azından bu oyunla. Çünkü kısıtlı oyun içinde verebildiği sayı ve verimlilik onun daha kaliteli bir oyuncu olmasını sağlıyor.

Larry Nance, Jr

Belkide bu takas döneminin en zayıf halkası olarak gördüğüm Larry Nance abimiz. Kendisinin yeni basketbolda çok fazla yeri olmadığını dile getiren medyada birçok insan vardır bunlara katılmakla birlikte Clevand için yararlı olacağı bir noktaya değinmek istiyorum o da enerjisi. Larry Nance ateşli smaçları ve pozitif kişiliği ile Clevand’ın her zaman aradığı o enerjiyi sağlayabilir fakat bunu 10 ile 15 dakika arası sürelerde kesinlikle yapmalı eğer yapamazsa Clevand için işler kötüye gider. Çünkü rotasyonda Thompson ve Zizic ile oluşan bu üçlü şampiyonluk adayı olan bir takım için hiç de iyi değil.

Genel olarak bahsetmek gerekirse Clevand eskisinden daha iyi oldu diyebiliriz. Fakat bu hiç kimseyi yanıltmasın karşılarındaki şampiyonluk adaylarını düşündüğümüzde bence şansları epey zor. Önümüzdeki 30 maçta birbirlerine alışmaları ve oyuncuların sağlık durumları merak konusu olacağı kesindir. Son olarak söylemek istediğim ise eskisinden daha dinamik ve genç bir takım izleyeceğiz. Bol şans Clevand…

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(3 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top